loading...

وبلاگ توسعه خبری متن باز

همراه با آخرین اخبار و اتفاقات در وبلاگ توسعه خبری متن باز

بازدید : 215
سه شنبه 5 خرداد 1399 زمان : 22:22

همان‌طور که می‌دانید در جهان امروز شهرنشینی و کارهای تیمی‌از اهمیت بالایی برخوردار هستند و به همین علت قوانینی برای پیروی به وجود آمده و نرم‌افزارهای زیادی جهت سهولت کار پا به عرصه گذاشته‌اند. استفاده از نرم افزارهایی از این دست باعث خواهد شد که بتوانید به آسان‌ترین شکل ممکن تمام موارد موجود در ساختمان را در هر لحظه در اختیار داشته باشید. بسیاری از مواقع شاهد آن بوده‌ایم که به دلیل نداشتن نرم افزار یا پلتفرمی‌تمامی‌اطلاعات مهم ساختمان از بین رفته و یا اینکه برای جمع آوری آن‌ها با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده‌ایم. ما در این مقاله به ویژگی‌های مورد نیاز این گونه نرم افزارها خواهیم پرداخت. آشنایی با این گونه ویژگی‌ها باعث می‌شود در بتوانید از میان تعداد زیادی نرم افزار طراحی شده مناسب‌ترین آن را انتخاب نمایید. در ادامه توضیحات کامل‌تری را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

همان‌طور که از عنوان مشخص است برای در اختیار داشتن یک نرم‌افزار مدیریت ساختمان خوب همانند هر نرم‌افزار مدیریت ساختمان دیگر باید شامل ویژگی‌های منحصربه‌فردی باشد. در ادامه این مقاله ما به بررسی ویژگی‌های اصلی یک اپلیکیشن مدیریت ساختمان خواهم پرداخت همچنان با ما همراه باشید.

استفاده از آن آسان باشد.

یک نرم‌افزار ساختمان ایده آل در قدم اول باید به‌راحتی مورداستفاده قرار بگیرد. در صورت راحتی استفاده از نرم افزار، کاربر بدون هیچ دغدغه‌ای و در کمترین زمان ممکن، می‌تواند از محیط نرم افزار استفاده کند. هر چه سطح کاربری نرم افزار دارای راحتی و دسترسی مناسب‌تری باشد به طبع آن افراد بیشتری از این نرم افزار استفاده خواهند کرد.

منطق نرم افزار درست باشد.

طراحی جذاب و زیبا دومین موردی که در افزایش کیفیت اپلیکیشن مدیریت شارژ ساختمان تاثیر گذار است. منظور از این مورد آن است که برنامه نویسان نرم افزار بتوانند تمام نیازهای مورد نظر یک مدیر ساختمان را در قالب یک نرم افزار حرفه‌ای پیاده سازی نمایند. با توجه به این تفاسیر برنامه نویسان به وسیله‌ی طراحی مناسب می‌توانند نرم افزار قدرتمند و کارآمدی را تولید کنند.

شخصی سازی برای رسیدن به ساختار دلخواه کاربر.

مطلوب است که تمامی‌نرم افزار آپارتمان‌ها قابلیت شخصی سازی داشته باشند. این بدان معنا است که شما تنها با صرف مدت زمان کمی‌بتوانید نرم افزار را طبق نظر خود سفارشی سازی نمایید. پس یکی از مواردی که باید در هنگام دانلود نرم افزار ساختمان به آن توجه داشته باشید قابلیت شخصی سازی آن است.

اطلاعات استفاده کنندگان در هر صورتی حفظ شود.

در هر نرم‌افزاری مهم‌ترین قسمت بعد امنیتی آن است. به دلیل این که این نرم افزارها ویژگی درج قبض را دارند به این دسته از نرم افزارها اصولا نرم افزار مدیریت قبوض گفته می‌شود. تا به اکنون ما شاهد ساخت نرم‌افزارهای رایگان زیادی بوده‌ایم که وظایف مدیر ساختمان را تا حدودی کم کرده است. توصیه می‌شود که قبل استفاده از هر نرم افزاری به امن بودن آن اطمینان کامل داشته باشید.

قابلیت پشتیبانی 24 ساعته را داشته باشد.

پشتیبانی مناسب از ویژگی‌های بارز نرم افزار شارژ ساختمان است. عموما هر نرم افزار شارژ ساختمان که خواهان کسب مخاطبان بسیار است باید از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار باشد. در این قابلیت موارد مختلفی از قبیل راهنمایی در نصب، کارکرد و کاربرد آن و سایر موارد نقش مهمی‌دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از هر گونه خرید و یا استفاده از نرم افزار‌ها از مناسب بودن تیم پشتیبانی آن مطمئن شده باشید.

قابلیت گزارش گیری داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید برای یک نرم‌افزار ایده آل در نظر داشت قابلیت داشتن آن در گزارش‌گیری است. با توجه به این قابلیت به عنوان مدیر ساختمان می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن تمامی‌اطلاعات مهم را در قالب گزارش‌های جامع و کامل بررسی کنید. آگاهی داشتن از بخش‌های مختلف نرم افزار مانند گزارشگیری می‌تواند در انتخاب نرم افزار مناسب، موثر باشد و به همین منظور باید در هنگام دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان به آن‌ها توجه کنید. نکته‌ی مهم که باید در هنگام گزارشگیری باید به آن توجه کرد این است که بتوانید از آن موارد با فرمت دلخواه خود، خروجی بگیرید. پس می‌توان گفت پشتیبانی از فرمت‌هایی نظیر فرمت چاپی، پی دی اف، اکسل، ورد، ایکس ام ال و غیره برای این گونه نرم افزارها تا حدودی لازم و ضروری خواهد بود.

نرم افزار مدیریت ساختمان باید قابلیت استفاده چند نفره را داشته باشد.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاربران این است که بتوانند بدون هیچ نگرانی‌ای از این نرم‌افزار جهت رفع نیاز خود استفاده کنند. برای مثال فرص کنید که شما نرم افزار مدیریت ساختمانی را دانلود کرده‌اید و پس ثبت اطلاعات اولیه می‌خواهید مدیریت آن را به فرد دیگری واگذار کنید. درواقع شما می‌توانید از وظایف خود کاسته و آن را بر عهده‌ی نرم‌افزار بگذارید که این بسیار جذاب بوده و باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

نرم افزار باید از قابلیت پشتیبان گیری برخوردار باشد.

تا به اکنون از ویژگی‌های زیادی در مورد نرم‌افزار برایتان نوشتیم که در اینجا برایتان به یکی دیگر از کاربردهای آن به نام پشتیبان گیری اشاره می‌کنیم. به وسیله‌ی پشتیبان گیری دیگر نگران از بین رفتن اطلاعات نخواهید بود. این قابلیت در نرم‌افزارهای مختلف به اشکال متفاوتی پیاده‌سازی می‌شود که نمونه‌ی متناسب آن پشتیبان گیری خودکار است. دسته دیگری از نرم افزارها این قابلیت را در خود دارند و شما تنها باید خود به صورت دستی اقدام به گرفتن نسخه پشتیبان نمایید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتما قبل از اقدام به خرید یا دانلود این گونه از نرم افزارها حتما از وجود داشتن از ویژگی تهیه نسخه پشتیبان آگاهی کامل داشته باشید تا به هیچ عنوان در آینده دچار مشکل نشوید.

جمع بندی.

در این مقاله سعی شد درباره‌ی ویژگی‌هایی صحبت شود که باعث ایده آل تر شدن یک نرم‌افزار می‌شود. توضیح دادیم که از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در انتخاب یک نرم افزار مناسب به آن توجه کرد؛ پشتیبانی 24 ساعته، قابلیت پشتیبان گیری، قابلیت گزارش گیری و سایر موارد ذکر شده است. داشتن همین ویژگی‌های نام برده شده در این مقاله باعث می‌شود تا بتوان یک نرم افزار را جزو نرم افزارهای مناسب مورد استفاده برای مدیران ساختمان در نظر گرفت. همچنین گفتیم که در نرم افزار مدیریت ساختمان با نرم افزار‌های مختلفی از قبیل نرم افزار محاسبه قبض آپارتمان مواجه هستیم که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید تمامی‌اطلاعات موجود در ساختمان را ثبت کنید. در برنامه‌های آینده که برای شما در نظر گرفته‌ایم در مورد بیمه ساختمان و بهترین بیمه ساختمان اطلاعاتی را در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید با توجه به دانسته‌های خود در این باب هوشمندانه عمل کنید. با مقالات بعدی ما همراه باشید تا به درک درست و منطقی از مدیریت ساختمان برسید. ..... نرم افزار مدیریت ساختمان

مواردی که در انتخاب اپلیکیشن مدیریت ساختمان در نظر میگیریم
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 3

آمار سایت
 • کل مطالب : 38
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 21
 • بازدید کننده امروز : 22
 • باردید دیروز : 14
 • بازدید کننده دیروز : 15
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 123
 • بازدید ماه : 799
 • بازدید سال : 799
 • بازدید کلی : 11367
 • کدهای اختصاصی